Месечен хороскоп – МАЈ, 2019 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – МАЈ, 2019

Месечен хороскоп – МАЈ, 2019

Ни претстојат релаксирани денови. Планетите ќе патуваат смирено, без непосакувани промени во движењата, а голем дел од небесните случувања ќе бидат во бик, па ќе се чувствуваме дека стоиме на стабилно тло.

Многумина ќе се концентрираат на работата и подобрување на финансиската ситуација, носејќи промислени одлуки.

Венера и Јупитер ќе нè подучат дека животот е многу поубав кога владеат љубовта и хармонијата. Двете планети ќе „работат“ заедно за да ни пружат романтични моменти за паметење.

Откако на 21 мај Сонцето ќе премине во близнаци, ќе започне подинамична сезона. Ќе станеме поразговорливи и посклони да ѝ се препуштиме на забавата.

Во мај дефинитивно најнаградени од планетите ќе бидат БИКОВИТЕ, но и БЛИЗНАЦИТЕ ќе почувствуваат дека се мета на позитивното влијание.

Датум Случување
5 мај☽ Настапува млада месечина во бик
6 мајМеркур влегува во бик
15 мајВенера влегува во рак
16 мајМарс влегува во рак
18 мај☽ Настапува полна месечина во шкорпија
21 мајСонцето влегува во близнаци
21 мајМеркур влегува во близнаци

Табела: најважните датуми за месец мај и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7184 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“