Месечен хороскоп – МАЈ, 2019 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – МАЈ, 2019

Месечен хороскоп – МАЈ, 2019

Ни претстојат релаксирани денови. Планетите ќе патуваат смирено, без непосакувани промени во движењата, а голем дел од небесните случувања ќе бидат во бик, па ќе се чувствуваме дека стоиме на стабилно тло.

Многумина ќе се концентрираат на работата и подобрување на финансиската ситуација, носејќи промислени одлуки.

Венера и Јупитер ќе нè подучат дека животот е многу поубав кога владеат љубовта и хармонијата. Двете планети ќе „работат“ заедно за да ни пружат романтични моменти за паметење.

Откако на 21 мај Сонцето ќе премине во близнаци, ќе започне подинамична сезона. Ќе станеме поразговорливи и посклони да ѝ се препуштиме на забавата.

Во мај дефинитивно најнаградени од планетите ќе бидат БИКОВИТЕ, но и БЛИЗНАЦИТЕ ќе почувствуваат дека се мета на позитивното влијание.

Датум Случување
5 мај☽ Настапува млада месечина во бик
6 мајМеркур влегува во бик
15 мајВенера влегува во рак
16 мајМарс влегува во рак
18 мај☽ Настапува полна месечина во шкорпија
21 мајСонцето влегува во близнаци
21 мајМеркур влегува во близнаци

Табела: најважните датуми за месец мај и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2733 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?