Месечен хороскоп – мај, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – мај, 2017

Месечен хороскоп – мај, 2017

Нè очекува мирно небо. По априлската динамика, планетите ќе ни дадат простор да воздивнеме и да уживаме без неочекувани збиднувања.

Меркур ќе го заврши ретроградното движење уште на самиот почекот на месецот, разведрувајќи ни ги разговорите и бришејќи ги недоразбирањата и расправиите.

Венера ќе нè потсети колку е важно да се грижиме за себе и дека прво мора да се сакаме себеси за да можеме вистински да сакаме и некој друг.

Најсреќни во мај ќе бидат БИКОВИТЕ, но и БЛИЗНАЦИТЕ ќе добијат незаборавна најава за радосниот и плоден период кој ги очекува.

Датум Случување
3 мајМеркур преминува во директно движење во овен
10 мај☽ Настапува полна месечина во шкорпија
15 мајМеркур влегува во бик
20 мајСонцето влегува во близнаци
25 мај☽ Настапува млада месечина во близнаци

Табела: најважните датуми за месец мај и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5799 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“