Месечен хороскоп – мај, 2016 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – мај, 2016

Месечен хороскоп – мај, 2016

Мај е месец на позитивни промени, кога две планети (Јупитер и Меркур) ќе ги прекинат своите ретроградни движења, намалувајќи ги пречките и недоразбирањата во нашите животи.

Јупитер, планетата на среќата и богатството, ќе нè поттикне да ризикуваме малку повеќе од обично, бидејќи ќе ни покаже дека среќата навистина оди рака за рака со храброста.

Венера, планетата на љубовта, убавината и хармонијата, ќе ни покаже дека треба да се стремиме кон стабилност во врската и да го скротиме однесувањето кое може да ги разниша темелите на нашите љубовни сојузи.

Ретроградното движење на огнениот Марс ги зголемува шансите од помирување со бивши партнери или враќање на стари проблеми.

Најсреќни овој месец дефинитивно ќе бидат БИКОВИТЕ, но и БЛИЗНАЦИТЕ ќе добијат незаборавна најава за среќниот период кој ги очекува.

Датум Случување
6 мај☽ Настапува млада месечина во бик
9 мајЈупитер преминува во директно движење во девица
20 мајСонцето влегува во близнаци
21 мај☽ Настапува полна месечина во стрелец
22 мајМеркур преминува во директно движење во бик
24 мајВенера влегува во близнаци
27 мајМарс со ретроградно движење преминува во шкорпија

Табела: најважните датуми за месец мај и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4245 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.