Месечен хороскоп – мај, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – мај, 2015

Месечен хороскоп – мај, 2015

Мај ќе ни ја засили желбата за дружење и ќе нѐ убеди во моќта на отворената комуникација.

Венера, планетата на љубовта, ќе нѐ поттикне да ги зацврстуваме врските преку разговори и да не им придаваме големо значење на сомнежите кои се раѓаат во нас.

Под влијание на ретроградното движење на Меркур, кон крајот на месецот можни се недоразбирања, расправии и одложувања на патувања.

Биковите и близнаците најмногу ќе го почувствуваат позитивното влијание на планетите.

Датум Случување
1 мајМеркур влегува во близнаци
4 мај☽ Настапува полна месечина во шкорпија
8 мајВенера влегува во рак
12 мајМарс влегува во близнаци
18 мај☽ Настапува млада месечина во бик
19 мајМеркур преминува во ретроградно движење во близнаци
21 мајСонцето влегува во близнаци

Табела: најважните датуми за месец мај и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?