Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – МАРТ, 2023

Месечен хороскоп – МАРТ, 2023

Март ќе нè изненади со големи промени. Сите ќе го почувствуваме динамичното раздвижување на планетите и со раширени раце ќе ги дочекаме новитетите.

Венера, планетата на љубовта и хармонијата, ќе нè потсети да љубиме со целото срце и да тежнееме кон стабилност. Сатурн ќе ни стави акцент на менталното здравје, а Плутон ќе нè охрабри да живееме без ограничувања.

Комуникацијата ќе ни оди непречено, но на моменти Марс ќе нè прави нетрпеливи, па ќе избрзуваме со зборовите.

Во март најнаградени од небесните тела ќе бидат РИБИТЕ и ОВНИТЕ.

Датум Случување
2 мартМеркур влегува во риби
7 март☽ Настапува полна месечина во девица
7 мартСатурн влегува во риби
17 мартВенера влегува во бик
19 мартМеркур влегува во овен
20 мартСонцето влегува во овен
21 март☽ Настапува млада месечина во овен
23 мартПлутон влегува во водолија
25 мартМарс влегува во рак

Табела: најважните датуми за месец март и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.