Месечен хороскоп – МАРТ, 2021 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – МАРТ, 2021

Месечен хороскоп – МАРТ, 2021

Март ќе ни донесе стабилизирачка енергија и моменти на спокојство. Ќе чувствуваме дека газиме на мирно тло и дека сме ги оставиле турбуленциите во минатото.

Небесните тела ќе транзитираат низ риби, истакнувајќи ги сочувствувањето и емоционалната интелигенција.

Венера, планетата на љубовта и хармонијата, ќе создава многу романтични ситуации кои ќе ги одразуваат фантазиите. Најдобар ден за почеток на силни врски е 28 март, кога нè очекува полна месечина.

РИБИТЕ ќе бидат најнаградени месецов, но силно позитивно влијание ќе биде насочено и кон ОВНИТЕ.

Датум Случување
4 мартМарс влегува во близнаци
13 март☽ Настапува млада месечина во риби
16 мартМеркур влегува во риби
20 мартСонцето влегува во овен
21 мартВенера влегува во овен
28 март☽ Настапува полна месечина во вага

Табела: најважните датуми за месец март и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6786 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.