Месечен хороскоп – МАРТ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – МАРТ, 2020

Месечен хороскоп – МАРТ, 2020

Март со динамично раздвижување на небесните тела најавува многу промени.

Во првите три недели, Сонцето ќе ја акцентира нашата амбициозност, а со почетокот на пролетта на 20 март, ќе ни даде „зелено светло“ да се фрлиме на дружење.

До 10 март, Меркур, планетата на комуникацијата, ќе се движи ретроградно. Во првите десет дена од март, можно е да дојде до одложување на патувања и презакажување на состаноци со клиенти/партнери од странство.

Венера, планетата на љубовта, од 5 март ќе се движи низ бик, што значи дека на љубовен план ќе ја преферираме стабилноста пред непредвидливите авантури.

Најсреќни овој месец ќе бидат ВОДОЛИИТЕ, РИБИТЕ и ОВНИТЕ.

Датум Случување
4 мартМеркур со ретроградно движење влегува во водолија
5 мартВенера влегува во бик
9 март☽ Настапува полна месечина во девица
10 мартМеркур преминува во директно движење во водолија
16 мартМеркур влегува во риби
20 мартСонцето влегува во овен
22 априлСатурн влегува во водолија
24 март☽ Настапува млада месечина во овен
30 мартМарс влегува во водолија

Табела: најважните датуми за месец март и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?