Месечен хороскоп – МАРТ, 2019 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – МАРТ, 2019

Месечен хороскоп – МАРТ, 2019

Планетите ни гарантираат будење од зимскиот сон и позитивна динамика во текот на март.

Многуте планетарни случувања ќе значат промени, но во посакуван правец, па сите ќе го завршиме месецов со задоволство на лицата.

Емотивната состојба ќе ни стане многу важна, благодарение на небесните тела кои ќе транзитираат низ риби, па ќе работиме упорно на нашата среќа.

Венера ќе ни потенцира колку се важни пријателствата и дружењето, а Меркур со ретроградното движење од 5 до 28 март ќе нè подучи да бидеме повнимателни со изборот на зборови, со важните документи, лозинки и податоци, како и подобро да ги планираме патувањата.

Март ќе ги усреќи најмногу РИБИТЕ, но и ОВНИТЕ ќе добијат одлична најава за возбудливиот период кој ги очекува.

Датум Случување
1 мартВенера влегува во водолија
5 мартМеркур преминува во ретроградно движење во риби
6 мартУран влегува во бик
6 март☽ Настапува млада месечина во риби
20 мартСонцето влегува во овен
21 март☽ Настапува полна месечина во вага
26 мартВенера влегува во риби
28 мартМеркур преминува во директно движење во риби
31 мартМарс влегува во близнаци

Табела: најважните датуми за месец март и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6668 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“