Месечен хороскоп – март, 2016 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – март, 2016

Месечен хороскоп – март, 2016

Подгответе се за динамичен месец исполнет со промени, пресврти и донесување на важни одлуки.

Во март нè очекува значајно раздвижување на небесните тела, како и затемнување на сонцето (9 март) и затемнување на месечината (23 март). Двете еклипси се показател дека ни претстојат изненадувања и неочекувани случувања кои ќе нè поттикнат да скокаме во акција.

Незапирливиот Марс ќе премине во стрелец, поттикнувајќи нè повеќе енергија и време да вложуваме во дружење и нови пријателства. Венера, планетата на љубовта, хармонијата и убавината, ќе ја помине втората половина од месецов во риби, а со тоа ќе донесе многу романтични и емотивни моменти кои ќе изгледаат како да излегле од фантазиите.

Рибите и овните најмногу ќе го почувствуваат позитивното влијание на небесните тела.

Датум Случување
5 мартМеркур влегува во риби
6 мартМарс влегува во стрелец
9 март☽ Настапува млада месечина во риби
12 мартВенера влегува во риби
20 мартСонцето влегува во овен
22 мартМеркур влегува во овен
23 март☽ Настапува полна месечина во вага
25 мартСатурн преминува во ретроградно движење во стрелец

Табела: најважните датуми за месец март и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4245 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.