Месечен хороскоп – ДЕКЕМВРИ, 2019 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ДЕКЕМВРИ, 2019

Месечен хороскоп – ДЕКЕМВРИ, 2019

2019 година завршува со позитивност. Декември ќе помине без драматични небесни случувања и нови ретроградни движења, па ќе си дозволиме да се фокусираме на убавините на животот.

Јупитер, планетата на среќата и богатството, ќе ни ја зголемува амбициозноста, но и трудољубивоста, па ќе успеваме да зграпчуваме солидни можности за поголема заработка.

Романтичната Венера ќе нè направи посмели и поспонтани во љубовта, што значи дека возбуда нема да ни недостига.

На 26 декември ќе настапи млада месечина, а ќе има и соларна еклипса наречена „огнен прстен“, кој настанува кога Месечината нецелосно го покрива Сонцето и се видливи само зраци во форма на прстен. На овој ден ќе бидат разоткриени тајни и романтични обожаватели, ќе се родат нови врски и бизнис партнерства. Очекувајте тоа да биде датум кој долго време ќе го паметите.

Декември е месец кој најмногу ќе ги радува СТРЕЛЦИТЕ и ЈАРЦИТЕ.

Датум Случување
2 декемвриЈупитер влегува во јарец
9 декемвриМеркур влегува во стрелец
12 декември☽ Настапува полна месечина во близнаци
20 декемвриВенера влегува во водолија
22 декемвриСонцето влегува во јарец
26 декември☽ Настапува млада месечина во јарец
29 декемвриМеркур влегува во јарец

Табела: најважните датуми за месец декември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3064 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?