Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2023

Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2023

Април ќе ни ги разубави животите со позитивни промени. Некои од нив ќе бидат очекувани, но други ќе дојдат ненадејно и ќе нè изненадат многу пријатно.

Венера ќе го помине месецот во близнаци и ќе отвори простор за искрени разговори кои ќе ни го исполнуваат срцето и ќе нè поврзуваат. Љубовната планета ќе ни донесе флерт игри кои ќе ни разлетуваат пеперутки во стомакот.

Младата месечина на 20 април ќе дојде заедно со целосно затемнување на Сонцето. Еклипсите значат пресврти и нови почетоци. Очекувајте го неочекуваното.

Проблематичен ќе биде само Меркур. На 21 април оваа планета на комуникацијата ќе започне да се движи ретроградно, па препорачливо е внимателно да ги избираме зборовите во последните десет дена од месецот. Недоразбирањата ќе зачестат, но мора да научиме да бидеме потрпеливи и да броиме најмалку до 5 пред да избувнеме.

Најсреќни во април ќе бидат ОВНИТЕ и БИКОВИТЕ.

Датум Случување
3 априлМеркур влегува во бик
6 април☽ Настапува полна месечина во вага
11 априлВенера влегува во близнаци
20 април☽ Настапува млада месечина во овен
20 априлСонцето влегува во бик
21 априлМеркур преминува во ретроградно движење во бик

Табела: најважните датуми за месец април и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.