Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2021 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2021

Месечен хороскоп – АПРИЛ, 2021

Отвораме ново поглавје! Со Сонцето во овен, започнува нова астролошка година и имаме идеални услови за свежи почетоци. Смело газете на нови терени, нема да зажалите.

Младата месечина, која ќе настапи на 12 април, ќе ни донесе љубовни, деловни и семејни новости кои ќе ни се врежат во срцето. Многумина ќе влезат во врска со огромен потенцијал.

Во првата половина од месецот, Венера ќе нè направи поголеми авантуристи во љубовта. Импулсивноста ќе нè води до страста. Во втората половина на април, ќе бидеме поприземни и ќе ја преферираме стабилноста, па ќе бидеме попретпазливи на љубовно поле.

Марс ќе ни даде храброст послободно да се изразуваме, но не треба да забораваме дека зборовите знаат и да болат и да „рушат“ доверба. Особено треба да внимаваме што зборуваме околу 10-11 април, поради неповолната поставеност на Марс и Нептун. Не кажувајте што било пред да се наоружате со факти и солидни аргументи.

Најсреќни во април ќе бидат ОВНИТЕ и БИКОВИТЕ.

Датум Случување
4 априлМеркур влегува во овен
12 април☽ Настапува млада месечина во овен
14 априлВенера влегува во бик
19 априлМеркур влегува во бик
19 априлСонцето влегува во бик
23 априлМарс влегува во рак
27 април☽ Настапува полна месечина во шкорпија
27 априлПлутон преминува во ретроградно движење во јарец

Табела: најважните датуми за месец април и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.