Месечен хороскоп – април, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – април, 2017

Месечен хороскоп – април, 2017

Април носи нова динамика во движењата на небесните тела. Иако нè очекуваат многу возбудливи случувања, пред нас ќе никнат предизвици, судири со минатото и значајни дилеми.

Дури ПЕТ планети (Јупитер, Венера, Сатурн, Меркур и Плутон) ќе се движат ретроградно, ставајќи ги на тест нашите романтични, пријателски и бизнис односи.

На крајот на месецот, поточно на 26 април, доаѓа првата „супермесечина“ за годинава, создавајќи фантастични услови за незаборавни почетоци и позитивни пресврти во животот.

ОВНИТЕ ќе „украдат“ најмногу бенефиции од новите космички промени, но и БИКОВИТЕ ќе почувствуваат дека започнува нивниот најубав период од годината.

Април дефинитивно ќе биде сè, но здодевен не.

Датум Случување
3 априлВенера со ретроградно движење влегува во риби
6 априлСатурн преминува во ретроградно движење во стрелец
10 априлМеркур со ретроградно движење влегува во бик
11 април☽ Настапува полна месечина во вага
15 априлВенера преминува во директно движење во риби
19 априлСонцето влегува во бик
20 априлПлутон преминува во ретроградно движење во јарец
20 априлМеркур со ретроградно движење влегува во овен
21 априлМарс влегува во близнаци
26 април☽ Настапува млада месечина во бик
28 априлВенера влегува во овен

Табела: најважните датуми за месец април и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5804 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“