Месечен хороскоп – април, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – април, 2015

Месечен хороскоп – април, 2015

Април носи многу изненадувања и промени поради динамичното раздвижување на небесните тела. Јупитер, планетата на среќата, ќе го прекине своето ретроградно движење, давајќи ни зелено светло повеќе да ризикуваме.

Марс ќе нѐ потсети дека е важно да го искажуваме јасно и гласно нашето мислење, додека романтичната Венера ќе нѐ убеди дека не треба да си поигруваме со стабилноста на врската.

Овните најмногу ќе се радуваат на позитивното влијание на планетите, но и биковите ќе ја почувствуваат наклонетоста на небесните тела.

Датум Случување
1 априлМарс влегува во бик
4 април☽ Настапува полна месечина во вага
8 априлЈупитер преминува во директно движење во лав
11 априлВенера влегува во близнаци
15 априлМеркур влегува во бик
17 априлПлутон преминува во ретроградно движење во јарец
18 април☽ Настапува млада месечина во овен
20 априлСонцето влегува во бик

Табела: најважните датуми за месец април и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18209 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?