Месечен хороскоп – АВГУСТ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – АВГУСТ, 2020

Месечен хороскоп – АВГУСТ, 2020

Август ќе ни донесе спокојство и стабилна основа за да ги градиме плановите за иднината. Планетите нема да нè вознемируваат со неповолни движења, па ќе имаме доволно простор за реализирање на лични и професионални подобрувања.

Марс цел месец ќе се патува низ овен, поттикнувајќи нè да преземаме иницијативи и да правиме смели чекори нанапред наместо да се фокусираме на минатото и на стравовите.

Љубовната планета Венера ќе донесе ренесанса во брачните односи и ќе поттикне многу парови да мислат на венчавка.

Страста ќе биде најсилна на 19 август, под влијание на младата месечина, кога и ќе се родат многу врски.

Најнаградени од небесните тела во август ќе бидат ЛАВОВИТЕ и ДЕВИЦИТЕ.

Датум Случување
3 август☽ Настапува полна месечина во водолија
5 августМеркур преминува во лав
7 августВенера влегува во рак
15 августУран преминува во ретроградно движење во бик
19 август☽ Настапува млада месечина во лав
20 августМеркур преминува во девица
22 августСонцето влегува во девица

Табела: најважните датуми за месец август и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 698 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.