Месечен хороскоп – август, 2016 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – август, 2016

Месечен хороскоп – август, 2016

Нè очекува хармоничен период исполнет со пријатни изненадувања. Планетите ќе ни дадат простор за да воздивнеме со олеснување и релаксирано да уживаме во задоволствата кои ни ги нуди животот.

Венера нè советува да бидеме практични, а не импулсивни на љубовен план, Марс нè убедува дека самодовербата е клучна за нижење успеси, додека Меркур нè поттикнува да ги продлабочуваме разговорите и да се дистанцираме од површни и непродуктивни дискусии.

Позитивна вест е што Сатурн ќе го прекине ретроградното движење и ќе отстрани многу предизвици преку кои нè подучуваше како да станеме подобри личности.

Најсреќни овој месец ќе бидат ЛАВОВИТЕ, но и ДЕВИЦИТЕ ќе блеснат во полн сјај.

Датум Случување
2 августМарс влегува во стрелец
2 август☽ Настапува млада месечина во лав
5 августВенера влегува во девица
13 августСатурн преминува во директно движење во стрелец
18 август☽ Настапува полна месечина во водолија
22 августСонцето влегува во девица
30 августВенера влегува во вага
30 августМеркур преминува во ретроградно движење во девица

Табела: најважните датуми за месец август и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 701 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.