Месечен хороскоп – август, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – август, 2015

Месечен хороскоп – август, 2015

Август е месец на позитивни промени за какви што сите копнееме.

Планетите ќе нè охрабрат да оставиме зад себе сè што нè кочело во животот и да направиме простор за многу нови почетоци.

Јупитер, планетата на среќата и богатството, ќе започне нов циклус кој ќе биде најповолен за смелите и оние кое не се плашат да ризикуваат. Бестрашно чекорете кон своите цели.

Најнаградени ќе бидат лавовите и претставниците на знакот девица.

Датум Случување
2 августСатурн преминува во директно движење во шкорпија
7 августМеркур влегува во девица
9 августМарс влегува во лав
11 августЈупитер влегува во девица
14 август☽ Настапува млада месечина во лав
23 августСонцето влегува во девица
27 августМеркур влегува во вага
29 август☽ Настапува полна месечина во риби

Табела: најважните датуми за месец август и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18207 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?