Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Тренирајте со партнерот: 20-минутни вежби за тонирање на целото тело

Тренирајте со партнерот: 20-минутни вежби за тонирање на целото тело

Со 20-минутен тренинг со добро друштво воопшто нема ни да почувствувате кога ќе согорите 500 калории.

Оливер и Лив покажуваат вежби кои можете да ги правите со партнерот и притоа да го тонирате целото тело.

„Направете го овој 20-минутен HIIT тренинг и согорете 500 калории“ – пишува во описот на видеото.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.