Откријте што најмногу ги интересира тинејџерите!
Почетна » Новости » Промо » Откријте што најмногу ги интересира тинејџерите!

Откријте што најмногу ги интересира тинејџерите!

Овие изданија се нова возбуда и задоволство за младите читатели, зашто изобилуваат со приказни од училиштето и секојдневието кај младите индивидуи.

Што им се случува на средношколците, што ги опкружува, за што сонуваат ? Некои сонуваат да бидат познати манекенки, други поп и рок музичари... Во опкружувањето им се испреплетуваат љубовта, довербата, почитта и другарството. Но, паралелно со нив чекорат и завидливоста, нетрпеливоста, омразата и одмаздата. Мора да се гази кон доброто, зашто лошото ја разнебитува младата душа и ги трујат соништата и копнежите за иднината.

Книги

Пред секој млад човек се поставуваат прашања за вредностите во сите животни сфери, и што е клучот за радост, инспирација, среќа и задоволство.

Влегувајќи во тинејџерската фаза тие мораат да се запознаат со се што претстои пред нив: како влијаат хормоните, зошто им се менува изгледот, што е сексуалност, што се фрустрации и дрога и какви се последиците од нив...и многу други прашања.

Читајте и осознавајте се на време за ништо да не може да ве изненади!

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?