Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа

Фитнес видеа

Тренирајте со партнерот: 20-минутни вежби за тонирање на целото тело
Тренинг

Со 20-минутен тренинг со добро друштво воопшто нема ни да почувствувате кога ќе согорите 500 калории...

Барби тренинг: 10-минутни денс вежби од атрактивната Памела Рајф на песните од филмот „Barbie“
Памела Рајф

Барби манијата ја зафати секоја сфера, па така и фитнесот. Фитнес ѕвездата Памела...

 
ВИДЕО: 10-минутен пилатес тренинг за заоблен и цврст задник
Лили Сабри

Сакате да го подобрите изгледот на проблематичната седишна регија? Имаме одличен предлог....

 
ВИДЕО: Супер брз тренинг кој ефикасно топи калории и масни наслаги
Мери Браун

Остварувањето на сонот за убава фигура повеќе не го одложувајте ниту еден ден. Од атрактивно....

 
ВИДЕО: 5-минутен тренинг за потенка и поцврста половина
Мери Браун

Доколку копнеете по цврста и убаво обликувана половина, Мери Браун ги има вистинските вежби за вас....

 
ВИДЕО: 15-минутен тренинг за атрактивни нозе од кој ќе ви „горат“ мускулите
Памела Рајф

Фитнес ѕвездата Памела Рајф создаде краток тренинг кој нема да ве испоти, но ќе ви ги активира и најмалите...

 
Домашен тренинг без опрема: 30-минутни пилатес вежби за почетници
Никол

Инструкторката од Сиднеј прикажува пилатес вежби за почетници, кои ги активираат мускулите на целото...

 
Забавно слабеење: Тренинг со танцување кој ќе ве препоти од глава до пети
Денс тренинг

Започнете ја годината со физичка активност која ем ќе ве расположи, ем ќе ве размрда квалитетно.

 
ВИДЕО: 10-минутен тренинг за цврст и подигнат задник
Софи

Задникот е можеби најпроблематичниот дел од женското тело кога станува збор за обликување на фигурата. За да...

 
ВИДЕО: 30-минутни кардио вежби за намалување на масти
Натали Вајт

Натали Вајт ве води низ 30-минутен тренинг кој ќе ви помогне да ги согорите несаканите масти...

   
Страница 1 од 7

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.