Почетна » Рецепти » Популарни јадења » Марк, Филип или Никола? Гласај за омилениот од специјалитетите на нашите шефови и освој вечера

Марк, Филип или Никола? Гласај за омилениот од специјалитетите на нашите шефови и освој вечера

Инспирирани од концептот „Слатка си кога се лутиш“ и стимулирани од моќта на зачините Vegeta Maestro, тројца наши кулинарски шефови им приготвија деликатеси на сопругите за да ја „сузбијат“ нивната лутина и да им измамат насмевки.

Шеф Марк по милионити пат ја освои саканата Василка со полнети срца од димен лосос, мариниран див лаврак и десерт профитероли со крем од маскарпоне и јагоди. Шеф Филип ја изненади сопругата Ивана со прочуениот бифтек Велингтон додека шеф Никола ја врати насмевката на лицето на неговата избраничка Стефанија со сочни ребра, кремаста паста и свежа салата.

Чија вечера ви е најпримамлива?

Гласајте сега и станете потенцијален добитник на отмена вечера за двајца во познат ресторан во кој готви шефот со најмногу освоени гласови.

Кој рецепт најмногу ви се допаѓа?

Правила

Учество:
Гласате со клик на вечерата која најмногу ви се допадна. Внесувате име и презиме и ваша е-mail адреса.

Времетраење:
Гласањето ќе трае од 24.12.2022 до 28.12.2022 година. Можат да учествуваат сите граѓани на Р.С. Македонија со наполнети 18 години.

Објавување на добитникот:
Добитникот ќе биде избран по случаен принцип по компјутерски пат, а ќе биде јавно објавен на femina.mk на 29.12.2022.
Ќе биде исконтактиран на e-mail адресата со која се пријавил за учество со цел да добие информации во врска со вечерата.

Подарок:
Избраниот учесник ќе освои вечера за двајца која ќе ја подготви шефот со најголем број освоени гласови.

Заштита на личните податоци:
Личните податоци ќе бидат искористени само и единствено за спроведување на гласањето, за одредување на добитникот и доставување на инфо за вечерата. Секој учесник може да побара стопирање на процесот на обработка на податоците со поднесување на барање на info@femina.mk.

Среќно!

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15057 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.