Љубовни врски | Љубов и секс | 3
Почетна » Љубов и секс » Љубовни врски

Љубовни врски

8 Facebook правила за врските и раскинувањето
Онлајн љубов

Љубовни статуси, изјави на љубов, флертување, караници, раскинување – сето ова можете да го најдете ако прошетате низ...

9 брзи секси начини да го заведете вашиот партнер
Жена го заведува партнерот

Флертувањето не е само за луѓето со статус сингл. Навистина, флертот и заведувањето се моќни оружја за освојување на оној што го...

 
Сензуална масажа за вашиот партнер
Масажа

Масажата е одлична алатка за продлабочување на интимноста и зачинување на романтичните вечери. Таа не само што...

 
10 најчести лаги кои жените им ги кажуваат на мажите
Жена што лаже

И жените и мажите лажат. Некои повеќе (мажите), некои помалку. Едни се повешти, а други толку „проѕирни“ во своите лаги...

 
8 погрешни причини поради кои жените влегуваат или остануваат во врска
Жена во врска

Чувствувате дека тој не е Вистинскиот, но сепак избирате да останете со него или да се втурнете во неговата прегратка...

 
8 најиритирачки нешта што ги прават заљубените парови
Јавно покажување на љубовни чувства

Без разлика дали сте сингл или во врска, сигурно постојат одредени навики на заљубените парови кои ви одат на нерви. Не сте единствени...

 
10 реченици кои тој НЕ САКА да ги слушне од вас
Жена и изнервиран маж

Понекогаш шегите, забелешките и барањата кои вие спонтано му ги кажувате на партнерот и кои сметате дека се невини и не...

 
11 причини зошто жените ги посакуваат лошите момци
Лош тип

Повеќето жени барем еднаш во животот налетале на лошо момче, а добар дел од нив не успеале да му одолеат на шармот и подоцна...

 
Како да комуницирате на јазикот на мажите?
Маж и жена комуницираат

Мислите дека зборувате на ист јазик со вашиот партнер? Помислете повторно. Иако мажите и жените отсекогаш живееле заедно...

 
7 идеи како да ја зачувате романтиката во врската
Пар што слави годишнина

Сите посакуваме врска како од романтичните филмови и секој ден да ни биде исполнет со нежности, романтични гестови и топли...

   
Страница 3 од 6

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1767 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.