Љубовни врски | Љубов и секс | 2
Почетна » Љубов и секс » Љубовни врски

Љубовни врски

12 скапоцени љубовни лекции
Љубов

Некои врски раѓаат драгоцени спомени, други бесценети лекции. Љубовта ќе ви донесе романтични моменти и еуфорични емоции кои...

Баланс меѓу љубовната врска и пријателството
Пријателки

Љубовта има занесна моќ да нè всели во еден розов свет каде сè е совршено, да ни стави широка насмевка на лицето...

 
7 постапки на мажите поради кои се нервираат жените
Машки постапки

Секој маж е приказна за себе и поседува специфичен микс од постапки и навики. Една група од машките постапки се мили...

 
18 знаци дека сте во среќна врска исполнета со љубов
Среќен пар

Градењето на среќна и стабилна врска во која не недостигаат љубов и страст е уметност – сите го посакуваат крајниот резултат...

 
Што открива положбата во која спиете за вашата врска?
Положба на спиење

Сите имаме сопствен стил на спиење и омилена положба во која се чувствуваме најудобно и најрелаксирано во моментите кога...

 
Магијата на допирот
Допир

Живееме во свет во кој луѓето подзаборавиле на моќта на допирот и гладуваат за допир кој ќе ги утеши, допир кој ќе ги охрабри...

 
10 комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат
Жена му дава комплимент на партнерот

Иако нема да ви признаат, мажите ги сакаат комплиментите исто колку и жените. Сигурно сте забележале дека по секој комплимент...

 
15 типа бакнежи и нивните значења
Романтичен бакнеж

Бакнежот е начин да ги искажете чувствата без да изговорите ниту збор и да ги дознаете чувствата на вашиот партнер без да поставите...

 
9 тврдења за врските во чија вистинитост кога-тогаш ќе се уверите
Негувана љубов

Пронаоѓањето на Вистинскиот за некои луѓе е потрнлив пат отколку за други. За некои едноставно е среќен сплет на околности...

 
11 правила за првата вечера кај неговите родители
Вечера кај неговите родители

Првата вечера кај неговите родители може да ви изгледа како застрашувачка авантура, особено ако сте гледале десетици...

   
Страница 2 од 6

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1755 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.