Сингл | Љубов и секс | 3

Сингл

10 златни правила за жени со статус сингл
Жена сингл

Сè додека постои светот, мажите ќе се обидуваат да ги разоткријат мистериите на женскиот ум, а жените на машкиот. Многу жени...

Како да му го зголемите интересот на првиот состанок?
Маж и жена на прв состанок

Првиот состанок е особено важен, па токму затоа повеќето луѓе чувствуваат голем притисок да се претстават во најдобро светло...

 
Како да познаете дали некој е затрескан во вас?
Затрескан маж

Се сомневате дека некој има романтични чувства кон вас, но сè уште не собрал храброст да ви признае? Постојат знаци кои...

 
9 причини зошто сè уште сте сингл
Замислена жена - сингл

Многу жени во одредени периоди од својот живот уживаат да бидат слободни и необврзани. Но, никој не...

 
7 типа мажи што треба да ги бојкотирате
Маж - нарцис

Можеби е возбудливо да излегувате со тип којшто секогаш бара авантура и запаѓа во неволји или со тип којшто...

 
Како да му пријдете без да изгледате очајно?
Флерт

Времето кога мажите секогаш го правеа првиот чекор веќе остана во минатото. Денес многу жени ги преземаат...

 
Правила на летната љубовна авантура
Жена со мазни нозе

Има нешто во воздухот во текот на летните месеци што ги тера луѓето повеќе да флертуваат и да експериментираат...

 
10 правила за разговорот на првиот состанок
Жена на прв состанок

Првиот состанок кај многумина создава нервоза, стрес и паника. Но, зошто првиот состанок е толку...

 
Што ги спречува мажите да ви пријдат?
Флерт

Сигурно сте се запрашале што ги спречува мажите да ви пријдат. Дали тоа е нивното преголемо его или пак...

 
Како да го заборавите?
Замислена жена

Разделбата носи тага, болка, горчина, чувство на беспомошност, осаменост. Ако некогаш сте сакале некој...

   
Страница 3 од 4

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6810 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.