Проблеми во врската | Љубов и секс | 3
Почетна » Љубов и секс » Проблеми во врската

Проблеми во врската

Спречете го раскинувањето
Скршено срце

Во некои случаи раскинувањето е неизбежно, но многу често можете да направите многу за да...

Најчести проблеми во врската и нивно решение
љубовни проблеми

Секоја врска има свои препреки, но за да одржуваме силна и здрава врска, мора да се научиме како да...

 
Однесете ја вашата „затворена“ врска надвор
Друштво во кафуле

Кога сте во долгогодишна врска, често се случува да заборавите за светот околу вас. Секоја сабота вечер...

 
7 знаци дека тој изневерува
Неверен маж

Вие може и да не се сомневате, но вашиот партнер многу непријатно да ве „изненади“. За да не се случи тоа...

 
Преживејте ја разделбата
Тажна жена

Еве неколку совети, кои ќе ви помогнат да се справите со кризата наречена разделба и да...

 
Зошто мажите се плашат од обврзување?
Страв од обврзување

За многу мажи самата помисла за обврзување со една жена е доволна за да исчезнат веднаш...

 
Како да познаете дека лажe?
Маж што лаже

Жените понекогаш претеруваат со својата љубомора, но некогаш имаат право да бидат параноични.

 
 
Страница 3 од 3

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.