Проблеми во врската | Љубов и секс | 2
Почетна » Љубов и секс » Проблеми во врската

Проблеми во врската

10 знаци дека врската се движи кон својот крај
Разделен пар

Во секоја врска има добри и лоши денови, но во некои врски лошите денови се многу побројни и почести отколку во други...

8 митови за неверството
Неверство

Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува...

 
7-те фази по раскинувањето
Тажна жена по раскинување

„Најжешката љубов има најладен крај“. Сите ќе се согласите за вистинитоста на заклучокот на Сократ, затоа...

 
8 навики што може да ја уништат вашата врска
Маж и несреќна жена

Никој не е совршен, сите правиме грешки. Лошото е кога тие грешки ќе преминат во навика, затоа што тогаш...

 
8 најопасни убијци на успешната врска
Несреќен пар

Да имате среќна, успешна, долга врска исполнета со почит, разбирање, љубов и желба за интимност не е...

 
Зошто лажат мажите?
Лажење

Нема човек кој не се обидел да ја прикрие, заобиколи или искриви вистината. Некои луѓе лажат повеќе од други...

 
7 знаци дека треба да му раскинете
Раскинување

Раскинувањето не е лесна работа, особено ако сте биле заедно подолго време. Но, некои врски едноставно...

 
Љубомората во врската
Љубомора

Не постои човек кој не ја почувствувал љубомората. Таа може да се појави во секоја врска и во секое...

 
Спасете ја врската по вашата изневера
Изневера

Изневерата е најопасниот убиец на една врска. Таа може многу лесно да направи да исчезне довербата...

 
Зошто изневеруваат мажите?
Изневера

Спротивно на популарното мислење дека мажите изневеруваат главно заради сексот, дури 92%...

   
Страница 2 од 3

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9565 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.