Тело | Убавина и мода | 7

Тело

Вазелин и паста за заби. 2 продукти – 20 интересни намени
Четка и паста за заби

Вазелинот помага за омекнување на испуканите усни и видливо ги измазнува. Ставете вазелин пред спиење...

Бразилска депилација
Интимна депилација

Бразилската депилација значи целосно отстранување на влакненцата во интимната зона, од долниот дел на стомакот...

 
Ексфолијација за нежна и блескава кожа
Убава жена

Ексфолијацијата е тајната за убава кожа. Таа ги отстранува мртвите клетки и ја остава кожата нежна...

 
Последни подготовки за новогодишната ноќ
Маникир

Неколку совети кои ќе ви помогнат во подготовката за најлудата ноќ во годината.

 
Маникир за новогодишната ноќ
Маникир

Новогодишната ноќ е една од оние вечери кога секој сака да изгледа најдобро што може...

 
Медот во домашната козметика
Сад со мед

Медот е продукт кој се употребувал како средство за разубавување уште во времето на Клеопатра...

 
Антицелулитна масажа
Масажа против целулит

Антицелулитната масажа има цел да ја израмни „портокаловата“ кожа на телото која е проблем...

 
Зацврстете ги меките нокти
Маникир

Еве неколку совети кои што ќе ви помогнат да ги зацврстите ноктите: Носете ракавици додека миете чинии.

 
10 митови за убавината на кожата
Масажа на лице

Пиењето на два литра вода дневно ја прави кожата убава и здрава. Грешно. Кинезите советуваат дека...

 
Масажа со мед против целулит
Медот за масажа против целулит

Масажата е силно оружје во борбата со целулитот. Во оваа статија ќе ви ги разоткриеме тајните на...

   
Страница 7 од 8

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 684 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.