Тело | Убавина и мода | 6

Тело

7 брзи трикови за разубавување
Убава жена

За да ја одржувате вашата убавина, навистина е потребно да ѝ посветувате време. Но, понекогаш, кога имате...

Како до секси мазни нозе?
Жена со мазни нозе

Мажите не можат да ги тргнат очите кога во видикот ќе им се појават мазни убаво тонирани нозе. Секоја жена ги...

 
Педикир во домашни услови
Убави стапала, педикир

Вистински негуваната жена никогаш не ги занемарува своите стапала, без разлика дали ѝ се сокриени во...

 
7 најчести причини за појавата на целулит
Целулит

Целулитот е вечен непријател на жените. Милиони жени низ светот се соблекуваат пред својот партнер само во...

 
6 домашни пилинзи за совршено мека кожа
Пилинг на кожа

Сега, кога зимската облека е минато и кога новите трендови и топлото време нè канат малку повеќе да се разголиме...

 
Стриите – непријатели на убавата кожа
Нега против стрии

Стриите не се проблем само за бремените жени. Повеќе од 90% од жените во светот почувствувале на своја кожа...

 
Како визуелно да ги зголемите градите?
Убава жена

Големината на градите е многу чувствителна тема за многу жени. Жените со мали гради особено се преокупираат...

 
Како до убави и стегнати гради?
Убави и стегнати гради

Повеќето жени не се задоволни со изгледот на нивните гради. Или ги сметаат за мали, или пак за големи и недоволно...

 
Изгледајте и чувствувајте се убаво кога сте голи
Убава жена

Скоро и да не постои жена која што го сака секој дел од своето тело и е апсолутно...

 
Парфемот – невидливиот моден додаток
Жена се прска со парфем

Парфемот отсекогаш бил особено ценет во различните култури во светот. Денес најголем дел од луѓето...

   
Страница 6 од 8

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 689 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.