Тело | Убавина и мода | 5

Тело

10 бјути совети и трикови од истакнати професионалци
Убава жена

Познатите светски стилисти и мејкап артисти никогаш не ги откриваат целосно тајните со помош на кои ги разубавуваат своите клиенти и...

Секси рамномерен тен со помош на крем за самопотемнување
Жена со бронзен тен

Се чувствувате попривлечно кога имате бронзен тен? Не сте единствени. Милиони луѓе низ светот го обожаваат бронзениот...

 
Грицкање на нокти – како да се одвикнете?
Жена која грицка нокти

На секој му се случило во еден или друг момент од животот да грицне некој свој нокот, но некои луѓе го прават тоа постојано и без...

 
Испукани пети – како да си помогнете?
Стапала без испукани пети

Женските стапала треба редовно да се негуваат. Тие треба секогаш да бидат мазни и привлечни, а не само во текот на летните месеци...

 
10 совети за убавина од докажани експерти
Убава жена

Кој ќе ви даде подобар совет за разубавување од луѓето кои цел свој живот го посветиле на шминката и негата на женската...

 
Како да изгледате прекрасно на секоја фотографија?
Жена што позира

Во минатото фотоапаратите најчесто се користеа само за специјални прилики и сите се обидуваа да зачуваат филм само...

 
Како да изгледате прекрасно за новогодишната ноќ?
Убава жена на Нова Година

Празничната еуфорија веќе ни го покачува адреналинот. Сите се подготвуваат да ја дочекаат Новата година во најдобро светло и...

 
Домашни третмани против целулит
Жена без целулит

Статистичките податоци кои велат дека 90% од жените страдаат од целулит не треба да нè охрабрат да седиме со скрстени раце и...

 
Нега на кожата во студените денови
Жена која си ја негува кожата

Ниските температури и ветерот влијаат негативно на изгледот на кожата. Заедно со сувиот воздух во затворените...

 
Совети за побезболна и поуспешна депилација
Убави депилирани нозе

Депилацијата е еден од најраспространетите начини за отстранување на непосакуваните влакна од...

   
Страница 5 од 8

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 688 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.