Тело | Убавина и мода | 4

Тело

Како подолго да го зачувате пријатниот мирис на парфем?
Жена се прска со парфем

Пронаоѓањето на парфемот по којшто ќе бидете препознатливи и кој најдобро ќе се вклопи во вашиот стил и имиџ е долготраен...

Како да изгледате послаби уште вечерва?
Среќна жена се забавува

Ве очекува голем настан на којшто сакате да блеснете? Заборавете на идејата дека ви е потребно волшебно стапче за да изгледате...

 
Ноќни бјути навики за свеж и привлечен изглед
Жена со добри ноќни навики

Го мразите поспаниот уморен изглед наутро? Сакате да изгледате свежо и привлечно? Тогаш треба да започнете да го...

 
Тајни за разубавување на славните убавици
Џенифер Лопез

Познатите холивудски убавици имаат доволно пари за да ги купат најскапите кремови на светот и да го почувствуваат ефектот...

 
5 колоритни летни идеи за декорирање на нокти
„Овошни“ нокти

Декорирањето на ноктите е забавно мини хоби со чии резултати можете да се гордеете. Ви недостига инспирација? Имаме неколку летни...

 
Нега на сува и испукана кожа на рацете
Негувани раце кои не се суви и испукани

Сувите испукани раце имаат лош изглед, делуваат непријатно и се рапави на допир, ги уништуваат деликатните женски хулахопки...

 
10 начини да изгледате и да се чувствувате посекси уште веднаш
Секси девојка

Најголемите заводнички, најуспешните освојувачки на машките погледи и најнеодоливите жени имаат едно заедничко нешто – тие знаат...

 
ВОДИЧ: Подгответе се за на плажа!
Девојка подготвена за на плажа

За да можете релаксирано и самоуверено да го започнете својот заслужен летен одмор, не пропуштајте да го погледнете...

 
10 практични трикови од мејкап и бјути гуруа
Убава жена

Како што секоја жена добро знае, секогаш постои простор за подобрување и усовршување на ритуалите за разубавување...

 
Бричење на нозете: 17 совети за мазни нежни нозе
Бричење на нозете

Бричењето на нозете и не е нешто комплицирано, но следниве совети ќе ви помогнат да извлечете максимален ефект и да ги...

   
Страница 4 од 8

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.