Тело | Убавина и мода | 3

Тело

Хирзутизам – зголемена влакнетост
Убави мазни нозе

Зголеменото присуство на влакна е многу чест проблем, особено во поднебјево во кое живееме. На лице или тело, сеедно...

10 начини на кои пушењето ја уништува вашата природна убавина
Пушењето и убавината

Цигарите не го уништуваат само вашето здравје, туку и вашиот изглед. Дознајте како пушењето ја краде вашата убавина.

 
8 трикови за разубавување од холивудските стилисти и мејкап артисти
Убава жена

Врвните мејкап артисти и стилисти во своите куферчиња освен козметички производи и помагала, кријат и многу трикови за...

 
Шеќерна депилација во домашни услови
Шеќерна депилација

Шеќерната депилација е стар природен метод за отстранување на непосакуваните влакненца по телото. Нежна е за кожата, а...

 
Како да се ослободите од лошата миризба на стапалата?
Стапала

Се чувствувате непријатно да си ги соблечете обувките кога сте на гости кај пријатели? Речиси секој пар чевли кој...

 
Забавни летни идеи за маникир
Летен маникир

Сонце, копнеж за егзотични плажи, дружење, насмеани лица, занемувачко зајдисонце и долги ноќи полни со авантури...

 
ВОДИЧ: Подгответе се за на плажа – лето 2012
Девојка подготвена за на плажа

За да можете релаксирано и самоуверено да го започнете својот заслужен летен одмор, не го пропуштајте нашиот водич.

 
9 мали совети за усовршување на вашите тактики за разубавување
Совети за убавина

Разубавувањето е секојдневен женски предизвик. Желбата за што посовршен изглед ги принудува жените постојано да...

 
Како побрзо да ги исушите лакираните нокти?
Лакирани нокти

Уредните лакирани нокти се задолжителен женски „моден додаток“. Но, најмачниот и најиритирачкиот дел од...

 
Нега на сува кожа
Сува кожа

Сувата кожа е непривлечна на изглед, непријатна на допир и создава чувство на затегнатост, па неопходна е дополнителна нега...

   
Страница 3 од 8

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 683 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.