Тело | Убавина и мода | 2

Тело

Забавни идеи за летен маникир од Pshiiit
Маникир

Маникирот дефинитивно ја доби улогата на моден додаток. Уникатните шари и минијатурни уметнички дела врз ноктите...

ВОДИЧ: Подгответе се за на плажа – лето 2014
Девојка подготвена за на плажа

За да можете релаксирано и самоуверено да го започнете својот заслужен летен одмор, не пропуштајте да го погледнете...

 
Суво четкање на телото за мазна кожа без целулит
Суво четкање

Сувото четкање е ефикасен метод за разубавување на кожата и намалување на видливоста на женскиот непријател наречен...

 
11 правила и совети при изборот на градник
Градник

Идеалниот градник ви гарантира глатка силуета, комфор и попривлечен изглед, но потрагата по него знае да биде мачна...

 
Како да се ослободите од сувата и потемнета кожа на лактите?
Нега на кожата на лактите

Непосакуваната „слонова кожа“ на лактите можете да ја елиминирате со едноставни домашни третмани за нега.

 
Медено разубавување
Убава жена

Летното сонце ги интензивира боите во природата и нè мами да ги пренесеме колоритните комбинации на ноктите.

 
Колоритни идеи за летен маникир
Маникир

Летното сонце ги интензивира боите во природата и нè мами да ги пренесеме колоритните комбинации на ноктите.

 
ВОДИЧ: Подгответе се за на плажа – лето 2013
Девојка подготвена за на плажа

За да можете релаксирано и самоуверено да го започнете својот заслужен летен одмор, не пропуштајте да го погледнете...

 
10 тајни за разубавување на славните дами
Џесика Алба

Многу од светски познатите дами се служат со трикови кои можеме да ги „украдеме“ за да ги збогатиме ритуалите за разубавување...

 
8 совети за да се подготвите за рекордно време наутро
Убави мазни нозе

Секое утро посакувате да имавте барем уште 10 минути пред да излетате низ вратата? Жалите што НЕ сте станале од кревет...

   
Страница 2 од 8

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 689 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.