Колоритни идеи за летен маникир
Почетна » Убавина и мода » Тело » Колоритни идеи за летен маникир

Колоритни идеи за летен маникир

Летното сонце ги интензивира боите во природата и нè мами да ги пренесеме колоритните комбинации на ноктите. Веселата игра меѓу слатки пастелни и фанки неонски лакови може да ги претвори ноктите во вистинско уметничко дело достојно за восхит.

Не дозволувајте вашата мини колекција од лакови за нокти да „засуши“ пред да ви ги украси рацете. Фрлете поглед на ведрите оптимистички идеи за маникир кои се поклопуваат со забавниот дух на летото и започнете со украсување на ноктите.

Племенски принт

Летен маникир

Тути-фрути

Летен маникир

Боите на зајдисонцето

Летен маникир

Рибина коска

Летен маникир

Неонска свежина

Летен маникир

Строга геометрија

Летен маникир

Слатки пастели

Летен маникир

Разигран животински принт

Летен маникир
Разигран животински принт Разигран животински принт Разигран животински принт Разигран животински принт Разигран животински принт Разигран животински принт

Не запирајте на предложените идеи. Разбудете ја креативноста и направете си летни маникири кои ќе го одразат патувањето низ вашата фантазија.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.