Мода | Убавина и мода | 9

Мода

Жешки трендови кај костимите за капење – лето 2013
Костим за капење

Новиот бран костими за капење ја интензивира летната еуфорија. Еклектичкиот спој на класичното и модерното има моќ да...

Трендови кај накитот – пролет/лето 2013
Накит

Со покачувањето на температурите жените сè пошироко ги отвораат кутиите за накит за да го изразат својот стил украсувајќи...

 
Модни икони: Мерилин Монро
Мерилин Монро

Филмска икона и холивудска секс божица со заводливи облини, руси локни и драматични црвени усни – Мерилин Монро...

 
Трендови кај очилата за сонце – пролет/лето 2013
Очила за сонце

Очила со класични и ретро форми, интригантни детали и огледални стакла ќе ги привлекуваат модерните хероини во текот...

 
Модни икони: Коко Шанел
Коко Шанел

Едноставна, класична и лежерна елеганција, зачинета со доза оригиналност, има на ум Габриел Шанел облекувајќи ги...

 
Модни икони: Одри Хепберн
Одри Хепберн

Грациозност на божица, елеганција на балерина, вонвременски шарм и беспрекорно чувство за стил – Одри Хепберн е модната...

 
Обувки: 15 трендови за сезоната пролет/лето 2013
Трендови кај обувките пролет/лето 2013

Урбана едноставност, комфорт, дамска елеганција – подзаборавете ги вртоглаво високите обувки и чекорете со стил...

 
Најдобрите невестински фустани – пролет 2014
Невестински фустани

Елегантни и раскошни венчаници од деликатни ткаенини ги преплавија модните писти во Њујорк. Најдобрите дизајнери...

 
Најжешки нијанси и комбинации на бои – пролет/лето 2013
Модерни бои пролет/лето 2013

Заборавете ги дречливите неонски бои и дозволете да бидете шармирани од префинети нијанси кои мамат со софистициран изглед...

 
Топ 15 модни трендови – пролет/лето 2013
Модни трендови пролет/лето 2013

Првите пролетни денови сигнализираат дека е време за освежување на стилот. Нè очекува геометриска модна сезона...

   
Страница 9 од 20

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3977 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?