Мода | Убавина и мода | 20

Мода

Најактуелните колекции на Маноло Бланик
Маноло Бланик

Чевлите на Маноло се подобри од сексот и траат подолго - Мадона...

Модното шоу на Victoria’s Secret 2009/2010
Victoria's Secret

Овогодинешното шоу на Victoria’s Secret ги собра на исто место едни од најубавите жени на светот...

 
Есенската колекција на Џими Чу за „H&M“
Џими Чу

Погледнете ја есенската колекција на Џими Чу за „H&M“.

 
10 работи кои никогаш не излегуваат од мода
Класичен мантил

Секоја жена треба да има „мало црно фустанче“ во својата гардероба. Било да треба да се појавите...

 
Очилата за сонце за вашето лице
Вистинската сенка за очи

Да имате убави очила за сонце е исто толку важно како да имате убави чевли или чанта. Тие ве прават исто...

 
Послаби со помош на облеката
Жена во црно

Темните бои намалуваат килограми. Не купувајте алишта со силни светли бои. Црното покрива сè...

 
Чекорете елегантно и сигурно со високи потпетици
Високи потпетици

Високите потпетици никогаш не излегуваат од мода. Всушност како што поминува времето, висината на модерните...

 
Повисоки со помош на облеката
Модерна жена

Блузи и кошули со вертикални линии. Тенките вертикални линии ја издолжуваат вашата фигура.

   
Страница 20 од 20

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8946 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.