Мода | Убавина и мода | 10

Мода

Трендови кај накитот – пролет/лето 2013
Накит

Со покачувањето на температурите жените сè пошироко ги отвораат кутиите за накит за да го изразат својот стил украсувајќи...

Модни икони: Мерилин Монро
Мерилин Монро

Филмска икона и холивудска секс божица со заводливи облини, руси локни и драматични црвени усни – Мерилин Монро...

 
Трендови кај очилата за сонце – пролет/лето 2013
Очила за сонце

Очила со класични и ретро форми, интригантни детали и огледални стакла ќе ги привлекуваат модерните хероини во текот...

 
Модни икони: Коко Шанел
Коко Шанел

Едноставна, класична и лежерна елеганција, зачинета со доза оригиналност, има на ум Габриел Шанел облекувајќи ги...

 
Модни икони: Одри Хепберн
Одри Хепберн

Грациозност на божица, елеганција на балерина, вонвременски шарм и беспрекорно чувство за стил – Одри Хепберн е модната...

 
Обувки: 15 трендови за сезоната пролет/лето 2013
Трендови кај обувките пролет/лето 2013

Урбана едноставност, комфорт, дамска елеганција – подзаборавете ги вртоглаво високите обувки и чекорете со стил...

 
Најдобрите невестински фустани – пролет 2014
Невестински фустани

Елегантни и раскошни венчаници од деликатни ткаенини ги преплавија модните писти во Њујорк. Најдобрите дизајнери...

 
Најжешки нијанси и комбинации на бои – пролет/лето 2013
Модерни бои пролет/лето 2013

Заборавете ги дречливите неонски бои и дозволете да бидете шармирани од префинети нијанси кои мамат со софистициран изглед...

 
Топ 15 модни трендови – пролет/лето 2013
Модни трендови пролет/лето 2013

Првите пролетни денови сигнализираат дека е време за освежување на стилот. Нè очекува геометриска модна сезона...

 
Париската недела на модата – колекции есен/зима 2013-2014
Креација на Кристијан Диор

Модното лудило ги обиколи четирите најголеми центри на модната индустрија. Погледнете што понудија во Париз модните...

   
Страница 10 од 21

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.