Коса | Убавина и мода | 5

Коса

Исправување на косата
Права коса

Дали и вие сте зависни од пресата за коса? Ако одговорот е да, сега ќе ви помогнеме да дознаете дали...

7 знаци дека ви е потребна нова фризура
На фризер

Избледена боја на косата и небојадисани корени. Со текот на времето бојата паѓа од влакното. Ако пред...

 
Мрсна коса
Мрсна коса

Дали страдате од непријатностите кои ги предизвикува мрсната коса? Имате тенка коса...

 
8 митови за негата на косата
Прекрасна коса

Честото потстрижување ја прави косата погуста. Грешно. Густината на косата не се влијае...

 
15 интересни факти за косата
Убава коса

Секој човек има околу 100 000 влакна на главата. Косата расте побрзо во лето отколку во зима...

 
Совети за употребата на пена за коса
Убава виткана коса

Убавината на косата е основен дел од женската привлечност. Денес таа убавина не зависи само од...

   
Страница 5 од 5

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 688 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.