Коса | Убавина и мода | 4

Коса

Природни домашни маски за раскошно убава коса
Жена со убава коса

Косата е како накит кој жените секојдневно го носат со гордост. Без разлика на бојата, должината, волуменот или обликот...

Исхрана за здрава и сјајна коса
Жена со убава сјајна коса

Убавата коса нè прави посреќни, посамоуверени, а се разбира и поатрактивни. Токму поради тоа, секоја жена...

 
Ревитализирајте ја косата по летниот одмор
Убава коса

По топлите денови поминати под сонцето и во допир со солта и хлорот од водата, косата станува сува, кршлива...

 
5 едноставни и модерни летни фризури
Летна фризура

Летото е време за забава, но и можност да изгледате модерно и неодоливо со малку труд. Косата го привлекува...

 
Фризури – пролет/лето 2010
Жена со разиграна фризура

За оваа сезона, професионалните стилисти препорачуваат косата да има многу волумен и да биде...

 
15 основни правила за здрава, цврста и сјајна коса
Жена со здрава, цврста и сјајна коса

Негата на косата не се состои само во купување на убав шампон и регенератор...

 
Послаби и помлади со помош на фризурата
Убава фризура

Сите знаеме колку фризурата го менува изгледот. Кога таа не е прилагодена на лицето може да има...

 
Сува коса
Сува коса

Сувата коса е крута, без сјај, лесно се кине, врвовите на влакната брзо расцветуваат и често наликуваат...

 
Тајните на идеалната фризура
Жена со кратка коса

Фризурата треба да биде сообразена со квалитетот на косата, формата и карактеристичните...

 
Како до поголем обем на косата?
Коса со обем

Секоја фризура изгледа поубаво ако има доволно обем. За тие што мечтаат за поголем обем на косата...

   
Страница 4 од 5

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.