Коса | Убавина и мода | 3

Коса

Пресадување на коса
Пресадување на коса

Постојат повеќе причини за губење на косата, но се смета дека наследниот фактор е една од најголемите. Мажите и жените го...

9 навики кои ја уништуваат убавината на вашата коса
Убава коса

Косата е незанемарлив елемент од женската убавина. Но, додека здравата привлечна коса се карактеризира со сјај...

 
Шик фризури за впечатлив изглед
Ретро плетенки

Во текот на топлата сезона шармирајте со доминантните креативни плетенки, висока балерина пунџа или интересен...

 
Фризури – трендови за пролет/лето 2012
Фризура – пролет/лето 2012

Во сезоната во која доминираат минимализмот и женственоста, стилистите немаа друг избор освен да се прилагодат и да постават...

 
Празнични идеи за фризури – 2011/2012
Празнична фризура

Според врвните фризери и стилисти, незанемарлив тренд е совршено несредената фризура, па за празничните...

 
5 едноставни третмани за сјајна и кадифено мека коса
Жена со сјајна коса

Безживотниот изглед на косата може да направи и најдобрата фризура да изгледа обично и несредено...

 
Фризури – трендови за есен/зима 2011-2012
Трендови кај фризурите

Новата сезона носи софистицирани, но во исто време контрастни фризури, кои ја комбинираат елеганцијата и женственоста со...

 
5 летни тренди плетенки
Девојка со плетенка

Имајќи во предвид дека плетенката е брза и забавна замена за стандардното коњско опавче, а и дека со неа може да се постигне...

 
Првут – како да се ослободите од досадните „снегулки“ во косата?
Жена со коса без првут

Првутот е еден од најголемите непријатели на убавиот изглед на косата. Малите бели лушпи кои наликуваат на снегулки се лесно...

 
Фризури – трендови за пролет/лето 2011
Жена со модерна фризура

Најновите трендови за фризурите се контрадикторни – модерна е и совршено уредната коса, но и фризурите од типот „совршен...

   
Страница 3 од 5

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 683 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.