Коса | Убавина и мода | 2

Коса

Лесни и забавни фризури од популарната блогерка Сара Енџус
Сара Енџус

Инспирирајте се од едноставните, но забавни идеи за фризури на блогерката Сара Енџус.

Забавен тренд кај фризурите: Двоен кок
Двоен кок

Фестивалската сезона роди нов тренд. Забавниот двоен кок стана најновиот хит кај фризурите.

 
Модна манија: Боксерски плетенки
Плетенки

Боксерските плетенки се претворија во модна сензација. Нема да дискутираме дали нивната популарност се должи на сестрите Кардашијан...

 
Туторијали: Впечатливи шик фризури за празнични забави
Коса

Започнува празничната сезона, кога забавите се секојдневие, стајлинзите ротираат околу оној „wow-фактор“, а желбата за разубавување...

 
Направете сами: Солен спреј за коса за совршена летна фризура
Коса

Дознајте како да си направите солен спреј за коса за идеална летна фризура со богата текстура и бохо шарм.

 
Опаѓање на косата
Опаѓање на косата

Физиолошки, секојдневно од косата паѓаат 50-80 влакна кои се заменуваат со нови. Состојбата при која од косата опаѓаат...

 
Туторијали: 12 забавни летни фризури
Фризура

Погледнете фото и видео туторијали за фризури кои ќе ви помогнат да блескате во текот на летото.

 
16 идеи за едноставни празнични фризури
Фризури

Погледнете фото и видео туторијали за фризури кои ќе ви помогнат да блеснете за празниците.

 
Како најлесно да отстраните дамки од боја за коса од кожата?
Жена што се фарба

И на најискусните може да им се случи неред при бојадисувањето на косата во домашни услови. Мало невнимание е доволно...

 
Фризури – трендови есен/зима 2012-2013
Трендови кај фризурите

Со опаѓањето на температурите стилистите препорачуваат посилен и малку поагресивен изглед. Косата придобива подраматичен...

   
Страница 2 од 5

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 689 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.