Дете | Семејство | 7

Дете

Што кога вашето дете лаже?
Лага

Секој родител мора да се соочи со лажењето на неговото дете. Без разлика дали се работи за измислица...

Врската мајка-ќерка
Мајка и ќерка

Најблиската врска во секое семејство е врската мајка-ќерка. Тоа е слатко-горчлива врска, која поминува низ...

 
Зошто да ја заборавите воспитната шлаканица
воспитна шлаканица

Повеќето родители признаваат дека понекогаш ги удираат своите деца со цел да им укажат дека...

 
Помогнете му на вашето дете со домашната работа
Домашна работа

Домашната работа е важен дел од образованието, но не само тоа. Ако детето од мало се научи правилно и навреме да...

 
Развивањето на говорот кај вашето дете
Развивање на говорот

На својот прв роденден, вашето дете ќе може да употреби 1-5 смислени зборови. До 14-от месец тој речник...

 
Анализа на детските цртежи
Детските цртежи

Кога децата цртаат тие внимателно си ги одбираат боите кои ќе ги користат, големината на објектите...

 
Ново братче или сестриче
Ново братче или сестриче

Доаѓањето на нов член во семејството значи многу промени. Родителите долго време се приготвуваат...

 
Проблемите со спиењето кај малите деца
Проблеми со спиењето кај децата

Еден од најчестите проблеми, за кој родителите бараат стручна помош е проблемот со спиењето. Малите деца...

 
Детските караници
Детски караници

Малите деца многу често се караат. Тоа е дел од процесот на растење и учење на децата. Дури и најмалите...

 
Пелтечењето – чест проблем кај децата
Пелтечењето кај децата

Пелтечењето е проблем со кој се соочува 1% од населението. Тој се карактеризира со повторување на звуци...

   
Страница 7 од 8

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10513 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.