Дете | Семејство | 6

Дете

Математички игри за деца од предучилишна возраст
Мајка и ќерка

Децата се многу љубопитни и постојано го истражуваат светот околу нив. Вие како родител треба да ја искористите нивната...

Како да го научите вашето дете на добри манири?
Девојче со добри манири

Никогаш не е премногу рано да започнете да го учите вашето дете на основните добри манири, односно да го научите како...

 
6 нешта кои вашиот тинејџер нема да ви ги каже
Засрамена тинејџерка

„Мали деца – мали проблеми, големи деца – големи проблеми“. Кога луѓето ви го кажуваа ова додека трчавте по малечката...

 
Вошки на главата кај вашето дете
Тажно девојче

Вошките на главата се многу чест проблем кој ги засегнува децата во предучилишна и училишна возраст...

 
10 начини да се зближите со вашите деца
Мајка и ќерка

Денес децата растат толку брзо што пред вие да успеете да си одделите доволно време за нив, тие ќе ве надраснат...

 
Како да го мотивирате вашето дете да ги мие забите?
Дете што си ги мие забите

Грижата за запчињата на вашето детенце треба да започне уште со никнувањето на неговото прво запче. Кај...

 
Како да ја прекинете навиката за цицање на палецот?
Девојче што го цица палецот

Кога детето ќе достигне 4-5 годишна возраст, цицањето на палецот не е така неодоливо, па многу родители...

 
Зошто вашето дете каса и како да го одвикнете?
Девојче што каса

Сигурно на сите ви се случило да видите мало дете како го каса своето другарче или пак можеби вие сте биле...

 
Справете се со пребирливоста на детето во исхраната
Пребирливо дете што не сака да јаде

Пребирливоста е начин на кој што децата ја изразуваат својата независност и често не се должи на...

 
Научете го детето за вредноста на парите и штедењето
Дете со пари

Постепеното запознавање на децата со суштината и вредноста на парите е важен дел од растењето...

   
Страница 6 од 8

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10516 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.