Брак | Семејство | 2

Брак

Како да ги избегнете расправиите за пари со вашиот сопруг?
Брачен пар го планира домашниот буџет

Реалноста е дека не живееме во богата држава, па финансиските проблеми се дел од нашето секојдневие и повеќето семејства...

10 тајни на среќните брачни парови
Среќен брачен пар

Вашето срце се разнежнува секогаш кога ќе здогледате насмеани пензионери кои сè уште шетаат фатени рака за рака...

 
7 работи што не треба да ги правите ако сакате хармоничен брак
Жена во лош брак

Среќниот хармоничен брак се гради врз доверба, добра комуникација и интимна поврзаност меѓу сопружниците. Партнерите треба...

 
Како да си ја вратите желбата за интимност кога сте нова мајка?
Брачен пар

Ако сте како повеќето нови мајки, најверојатно целата своја енергија ја насочувате кон вашето бебенце...

 
Брак без секс
Замислена жена

Иако се вели дека љубовта, а не сексот, го одржува бракот, сексот е начин да ја искажете љубовта кон вашиот партнер...

 
7 начини да ја зацврстите врската кога сте во брак
Среќен пар

Денес многу жени се обидуваат да бидат едновремено добри мајки, успешни бизнис дами и грижливи сопруги...

 
Најчести проблеми во првата година од бракот
Проблеми во бракот

Првата година од бракот е периодот во кој младоженците започнуваат да се соочуваат со реалноста и обврските...

 
Вашето семејство не го сака вашиот партнер?
Среќно семејство

Многу жени се благословени да имаат семејство во кое сопругот се вклопува идеално, но може да се случи вашето...

 
Како да познаете дека ќе ви предложи
Предлог за брак

Постојат неколку мигови во животот кои никогаш не се забораваат. Предлогот за брак е еден од нив. Најчесто...

 
Спречете ја неговата афера со колешка
Афера на работа

Истражувањата покажуваат дека повеќе од половина од мажите кои извршиле изневера, избрале за своја љубовница колешка...

   
Страница 2 од 3

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4733 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.