Бебе | Семејство | 3

Бебе

Зошто плачат бебињата и како да ги смирите
Плачењето кај бебињата

Сите бебиња плачат. Дури и ако е потполно здраво, вашето новороденче ќе плаче од 1-3 часа секој ден.

Како да направите домашна бебешка храна?
Домашна бебешка храна

Користете органски зеленчуци и овошја. Тие се одгледувани на природен начин без употреба на хемикалии.

 
Заштитете го вашето бебе од сонцето
Заштита на бебешката кожа

Бебешката кожа е многу нежна и треба да биде правилно заштитена од сонцето. Сонцето може да предизвика...

 
Колку сон му треба на вашето бебе?
Бебињата и спиењето

Новороденчиња спијат околу 15 до 18 часа дневно, но во кратки периоди од 2-4 часа. Интервалите во кои спијат...

 
Капењето на вашето бебе
Капењето на новороденчето

Кога го капите вашето најмило, потребно е да му го посветите целото внимание само него. Еве неколку совети...

 
Предностите на доењето
Предностите на доењето

Доењето со мајчино млеко ви овозможува да го обезбедите вашето бебе со сè што му е потребно за да расте...

   
Страница 3 од 3

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6271 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.