Бебе | Семејство | 2

Бебе

10 знаци дека бебето е подготвено за цврста храна
Бебе

Дали вашето бебе ја има дуплирано својата родилна тежина? Дали посегнува по храната во вашата чинија додека јадете? Можеби...

Зошто вашето бебе одеднаш одбива да цица и што да преземете?
Мајка и бебе

Дознајте кои се најчестите причини поради кои бебињата одеднаш одбиваат да цицаат и како да постапите во таква ситуација.

 
Исхраната за време на доењето
Доење

Мајчиното млеко е најдобрата природна храна за новороденчињата. Не постојат универзални правила поврзани...

 
20 нешта кои никој не им ги кажува на новите мајки
Бебе

Мајчинството е магично искуство. Убавите мигови кои може да ви ги подари едно мало бебенце имаат моќ буквално да ви го одземат...

 
24 промени кои настапуваат во животот на новите мајки
Бебе

Децата се драгоцен дар. Нивното раѓање означува почеток на ново поглавје од вашиот живот, исполнето со предизвици, силни...

 
Растењето на првите запчиња кај бебињата
Бебе со запчиња

Првите запчиња кај бебињата предизвикуваат голема радост кај родителите, бидејќи слатката бебешка насмевка така станува...

 
Најпопуларни бебешки имиња на деценијата во САД
Машко и женско бебе со имиња

Десетте најпопуларни женски и машки имиња на новороденчиња во САД за последната деценија.

 
Нега на чувствителната бебешка кожа
Бебе

Бебешката кожа е многу нежна и чувствителна и затоа е потребно многу да внимавате за нејзината...

 
Удобен и безбеден сон за вашето бебенце
Удобен сон за вашето бебе

Како мајка, сигурно постојано се прашувате дали на вашето бебенце му е удобно додека спие...

 
7 грешки на родителите со новороденчињата
Верувајте им на инстинктите

Родителите треба да ги будат своите новороденчиња на секои 4 часа, за да ги нахранат.

   
Страница 2 од 3

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6257 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.