Популарни јадења | Рецепти | 5
Почетна » Рецепти » Популарни јадења

Популарни јадења

Пржен сладолед
Пржен сладолед

Научете како се прави кинескиот специјалитет пржен сладолед.

Тирамису
Тирамису

Научете како да го правите познатиот италијански десерт Тирамису.

 
Шпагети болоњезе
Шпагети со болоњезе сос

Научете како да правите шпагети со вкусен болоњезе сос.

 
 
Страница 5 од 5

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?