Шоу-бизнис | Новости | 9
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Криси Тиген со ќеркичката Луна и Џон Леџенд на лансирањето на нејзината колекција очила за сонце
Криси Тиген со семејството

Криси Тиген а продлабочи својата соработка со австралискиот бренд Quay. 34-годишниот модел...

Џенифер Анистон го одбележа 51-виот роденден со заводлива фотосесија, зборуваше за идејата за деца
Џенифер Анистон

Тешко е да се поверува дека Џенифер Анистон чекори во шестата деценија од животот...

 
ФОТО: Новак и Јелена Ѓоковиќ на скијање со двете мали деца во Италија
Новак Ѓоковиќ со децата

Новак Ѓоковиќ одлучи да одмори од професионалните обврски и да се посвети...

 
Хоакин Феникс е голем фан на Атиџе, таа повеќе не сака интервјуа туку чека да се врати кај пчелите... Медените со изјава по Оскар
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Екипата на „Медена земја“ на прес-конференција откри детали од престојот во Холивуд.

 
На Енрике Иглесијас и Ана Курникова им се роди третото дете
Енрике Иглесијас и Ана Курникова

Енрике Иглесијас и Ана Курникова имаат за што да се радуваат. Славниот пар го доби своето трето дете...

 
Владата ќе го награди тимот на „Медена земја“ со 3 милиони денари
Медена земја

Владата одлучи да ја награди екипата која стои зад „Медена земја“.

 
Смела трудница: Сиара во проѕирен фустан го истакна големото стомаче на оскаровска забава
Сиара

Сиара гордо ги истакна трудничките облини на популарната оскаровска забава на Vanity Fair.

 
Моќниот говор на растреперениот Хоакин Феникс по освојувањето на Оскар за „Joker“
Хоакин Феникс

Како што се очекуваше Хоакин Феникс да освои Оскар за Најдобар актер, така и се очекуваше тој...

 
ФОТО: Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејсон Стејтам елегантен пар на забава по Оскарите
Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејсон Стејтам

Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејсон Стејтам беа дел од славните гости на забавата на Vanity Fair по Оскарите.

 
„Ѝ благодариме на Атиџе што ни дозволи да влеземе во нејзиниот прекрасен свет“: Медените со порака по Оскарите
Honeyland

Иако не освои Оскар, филот „Медена земја“ ќе остане запаметен засекогаш по историскиот успех...

   
Страница 9 од 727

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2891 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?