Шоу-бизнис | Новости | 735
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Стив Мартин и Алек Болдвин во тим за Оскарите 2010
Стив Мартин

Веќе е официјално – Стив Мартин и Алек Болдвин ќе бидат водители на 82-то доделување на Оскарите...

Ријана: „Љубовта е слепа“
Ријана

Во интервју за „Добро утро Америка“, Ријана го отвори своето срце и за прв пат зборуваше за...

 
Кејт Хадсон го откажува алкохолот за да слабее
Кејт Хадсон

Извонредната актерка откри дека треба да ослаби 10 килограми, за снимањето на нејзиниот нов филм...

 
Анџелина Џоли во филм за империјата „Гучи“
Анџелина Џоли

По сè изгледа дека Анџелина Џоли ќе биде дел од екипата на режисерот Скот Ридли, за создавањето...

 
Моментот на вистината: Џош бил со стриптизерка
Сара Џесика Паркер

Стриптизерката, која тврди дека поминала една страсна ноќ со Џош, застана пред детектор на лагата...

 
Џош ја изневерил Ферги?
Џош Духамел

Популарниот актер од серијата „Лас Вегас“, Џош Духамел, е обвинет дека ја изневерил својата...

 
„Сексот и градот 2“ го враќа стилот од 80-тите
Сара Џесика Паркер

По големиот успех на филмот „Сексот и градот“, сигурно сите со нетрпение ги очекувате новите...

 
Новиот сингл на Ријана: Руски рулет!
Ријана

За феновите на Ријана долгото чекање заврши. Се појави новиот сингл на Ријана, кој го...

 
Линдзи Лохан се плаши од својот татко
Линдзи Лохан

Според најновите информации, таа наводно се плаши од тоа што сè може да направи нејзиниот...

 
Хајди Клум: нема да брзам да ослабам!
Хајди Клум

За разлика од минатата бременост, кога само после два месеци од раѓањето на нејзиниот син Хенри...

   
Страница 735 од 736

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5988 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“