Шоу-бизнис | Новости | 730
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Бијонсе и Џеј Зи – најдобро платен пар во Холивуд
Бијонсе и Џеј Зи

Топ-листа на славните парови со најголема заработувачка според Forbes.

Пит и Џоли донираа милион долари помош за Хаити
Бред Пит и Анџелина Џоли

Бред Пит и Анџелина Џоли донираа милион долари за помагање на итните медицински операции...

 
Меган Фокс во рекламна кампања на Армани
Меган Фокс

Атрактивната актерка Меган Фокс е новото лице на модната империја Армани. Вчера за прв пат...

 
Џорџ Клуни: „Патинсон е млад, згоден и талентиран“
Роберт Патинсон

Џорџ Клуни го постави младиот Роберт Патинсон меѓу најзгодните мажи во Холивуд.

 
Ева Мендез се соблече за Келвин Клајн
Ева Мендез

Една од најпосакуваните жени во светот, Ева Мендез, учествуваше во жешка фотосесија за најновата рекламна...

 
Шаде: „Soldier of Love“ – видео
Шаде

Погледнете го спотот на Шаде за песната Soldier of Love, која е дел од истоимениот албум.

 
Џесика Бил на Килиманџаро за хуманитарни цели
Џесика Бил

Група од музичари, актери и активисти, помеѓу кои е и Џесика Бил, веќе е на пат за освојување на планината Килиманџаро.

 
Ферги и Џош ги обновија брачните завети
Џош Духамел и Ферги

Атрактивниот актер Џош Духамел ја изненадил својата сопруга Ферги со мала романтична церемонија на која...

 
Анџелина Џоли е природна русокоса
Анџелина Џоли

Познатата холивудската убавица Анџелина Џоли ја следат новинари на секој чекор и заедно со нејзиниот партнер...

 
Лејди Гага со откачен шешир направен од нејзината коса
Лејди Гага

Кога станува збор за Лејди Гага, сигурно веќе ништо не може да ве изненади. Нејзината ексцентричност...

   
Страница 730 од 741

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3631 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.