Шоу-бизнис | Новости | 729
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

„Надеж за Хаити“ – денес на MTV
Џорџ Клуни

Со цел да се соберат колку што може повеќе средства за илјадниците жртви од катастрофалниот земјотрес во Хаити...

„Redemption Song“ од Ријана – песна за помош за Хаити
Ријана

Ријана направи своја верзија на популарната песна „Redemption Song“, која оригинално е испеана од Боб Марли...

 
Миранда Кер топлес за GQ
Миранда Кер

Ангелот Миранда Кер се соблече за насловната страница на февруарското издание на списанието GQ.

 
50 Cent: „Парите не ги решаваат проблемите“
50 Cent

Познатиот рапер 50 Cent сметал дека парите ги решаваат сите проблеми, но иако сега повеќе...

 
Кајли Миног: „Ме привлекуваат и жени“
Кајли Миног

Популарната австралиска пејачка Кајли Миног призна дека ја привлекуваат и жени. Во интервју за...

 
10-те најпосакувани жени за 2010
Емануела Шрики

Погледнете кои се 10-те најпосакувани жени за 2010 според AskMen.

 
Доделени наградите „Златен глобус 2010“
Роберт Дауни Џуниор - Златен Глобус

Вчера вечерта се одржа 67-то по ред доделување на наградите „Златен глобус“, кои ги доделува асоцијацијата на...

 
По откажан концерт, Лејди Гага гостуваше на Опра
Лејди Гага

Нема човек кој не забележал дека Лејди Гага е уникатна пејачка и изведувачка која постојано работи...

 
Клаудија Шифер е бремена по трет пат
Клаудија Шифер

Германскиот супермодел Клаудија Шифер и филмскиот продуцент и режисер Метју Вон се на пат да станат родители.

 
Кристијано Роналдо по долна облека за Армани
Кристијано Роналдо

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо се соблече по долна облека и ги покажа своите славни стомачни...

   
Страница 729 од 741

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3620 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.